Maszyna LG & CHI Color Master – FAQ

Color Master to rewolucyjne urządzenie, stworzone dzięki współpracy marek CHI i LG. Efektem połączenia wieloletniego doświadczenia i myśli technologicznej z profesjonalną wiedzą z zakresu fryzjerstwa jest maszyna CHI & LG, która nie tylko przyspiesza proces koloryzacji, ale umożliwia też komponowanie kompleksowych, personalizowanych palet barw. Innowacyjny, cyfrowy system indywidualnej produkcji farb daje nieskończone możliwości tworzenia receptur oraz zapewnia aż 30 tysięcy wbudowanych formuł. Elegancka obudowa ze stali nierdzewnej idealnie odzwierciedla jakość i klasę maszyny Color Master, a wbudowane przeszklenia pozwalają na śledzenie procesu mieszania kolorów w czasie rzeczywistym.

1. Czym wyróżnia się maszyna LG & CHI Color Master?

Przede wszystkim stylowym designem i nieskończonymi możliwościami kolorystycznymi. Maszyna do mieszania farb fryzjerskich oferuje też cyfrowy tryb symulacji, dzięki któremu efekty koloryzacji można podejrzeć jeszcze przed jej wykonaniem. Zdjęcia i receptury mogą być przechowywane w pamięci urządzenia, by w dowolnym momencie móc przygotować kolejny zabieg i odtworzyć efekt, na którym nam zależy.

2. Jak działa maszyna CHI & LG Color Master?

Maszyna CHI & LG jest zarządzana cyfrowo, poprzez intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs. Po wybraniu konkretnego odcienia rozpoczyna się automatyczne mieszanie kolorów w odpowiednich proporcjach, które można obserwować na żywo. Proces powstawania farby trwa ok. 2 minut.

3. Na czym polega “rewolucja w koloryzacji włosów”?

Rewolucja w koloryzacji włosów z maszyną Color Master to przede wszystkim możliwość sprawdzenia efektów przed wykonaniem zabiegu oraz przechowywania informacji dot. receptury użytych odcieni w pamięci urządzenia. Dzięki precyzyjnie dobranym porcjom farb, maszyna ogranicza też niepotrzebne zużycie ułatwiając inwentaryzację farb, a także zmniejsza powstawanie odpadów o 30%, w porównaniu z tradycyjnym użyciem farb.

4. Czy farby CHI zawierają amoniak lub PPD?

Farby CHI posiadają bezpieczne receptury, oparte w min. 90% na składnikach pochodzenia naturalnego. Farby nie zawierają PPF (parafenylenodiaminy) ani amoniaku. Ponadto ich formuły zostały wzbogacone o pielęgnujące i kondycjonujące składniki, takie jak jedwab, aloes, rumianek, oliwa z oliwek czy olej z orzechów brazylijskich.

5. Ile kanistrów wykorzystuje maszyna CHI & LG Color Master?

Maszyna do mieszania farb fryzjerskich Color Master mieści 12 kanistrów, dlatego warto zawsze mieć w salonie mały zapas produktów.

6. Jakie są praktyczne zalety urządzenia LG & CHI Color Master?

Wśród zalet maszyny Color Master warto wymienić ograniczanie zużycia farb, poprzez precyzyjne dobranie ich ilości, możliwość sprawdzenia efektów przed wykonaniem zabiegu koloryzacji oraz opcję przechowywania receptur w pamięci urządzenia.

7. Z ilu kanistrów korzysta maszyna do mieszania farb fryzjerskich?

Maszyna do mieszania farb fryzjerskich Color Master posiada miejsce na 12 kanistrów, które mogą być używane do tworzenia idealnego koloru, dopasowanego do potrzeb klientów i klientek.

8. Na jak długo starczają kanistry?

Każdy kanister farby CHI zawiera 400 gramów farby. Zużycie jest uzależnione od ilości koloryzacji z użyciem danego koloru.

9. Ile kolorów podstawowych znajduje się w maszynie Color Master?

Maszyna Color Master jest wyposażona w 108 kolorów podstawowych oraz 8 preparatów, które zapewniają dodatkowe efekty.

10. Czy farby w 100% pokrywają siwiznę?

Tak, maszyna Color Master i farby CHI umożliwiają pokrycie siwych włosów w 100%, dzięki tworzeniu silnie nasyconych odcieni.

11. Czy za pomocą LG & CHI Color Master można tworzyć tonery?

Tak, każdą z farb CHI można tonować za pomocą maszyny Color Master na trzech poziomach.

12. Jak jest liczba odcieni, które można stworzyć za pomocą maszyny?

Liczba odcieni możliwych do stworzenia za pomocą maszyny Color Master jest nieograniczona, natomiast pośród wbudowanych formuł znajduje się ich 30 tys.

13. Ile wynosi gwarancja na maszynę?

Gwarancja na maszynę LG & CHI Color Master wynosi rok.

14. Jak często wykonywana jest aktualizacja i w jaki sposób?

Aktualizacje wykonywane są automatycznie i regularnie.

15. W jaki sposób działa serwis LG & CHI Color Master?

Serwis LG & CHI Color Master działa online przez 24h. Można również zamówić opcję dojazdu do salonu, jednak w takim wypadku czas oczekiwania będzie wydłużony, w zależności od aktualnego zapotrzebowania serwisu.

16. Czy można korzystać z maszyny w sposób zdalny?

Maszynę Color Master można obsługiwać zdalnie poprzez aplikację możliwą do zainstalowania na każdym telefonie lub tablecie, zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i IOS.

17. Na czym polega kontrola nad zużyciem farb w salonie?

Dzięki maszynie Color Master ilość odpadów zostaje zmniejszona o 30% w porównaniu z tradycyjnym użyciem farb. Dodatkowo ułatwia inwentaryzację farb, poprzez precyzyjne i dokumentowane zużycie produktów.

18. Czy maszyna jest głośna?

Maszyna CHI & LG jest niezwykle cicha podczas pracy i nie zaburza pracy salonu.

19. Jak działa symulacja koloryzacji?

Maszyna do mieszania farb fryzjerskich Color Master posiada dwa tryby koloryzacji:

 • Tryb symulacji – umożliwia podejrzenie efektów farbowania, dzięki wgraniu zdjęcia klienta/klientki przed zabiegiem.
 • Tryb manualny – tworzy kolor na podstawie wybranego wcześniej odcienia. Wystarczy wybrać odpowiednie ustawienia, podstawić miskę i poczekać na gotową farbę.

20. W jaki sposób maszyna LG & CHI Color Master wpływa na codzienną pracę w salonie fryzjerskim?

Maszyna Color Master usprawnia proces koloryzacji i zmniejsza ilość produktów, które należy uprzątnąć po zabiegu. Tym samym pozwala zaoszczędzić czas i energię fryzjerów oraz fryzjerek. Cicha praca maszyny nie wpływa na atmosferę w salonie, a możliwość obserwowania procesu mieszania kolorów na żywo może stanowić ciekawą alternatywę, dla klasycznego przeglądania magazynów fryzjerskich w oczekiwaniu na zabieg. Dodatkowo możliwość symulacji efektów daje duże pole do nawiązania relacji z klientem, podczas wybierania odpowiedniego odcienia.

21. W jaki sposób mogę dowiedzieć się więcej o urządzeniu LG & CHI Color Master?

Aby dowiedzieć się więcej możesz przeczytać nasz artykuł o LG&CHI Color Master lub skontaktować się ze swoim przedstawicielem Farouk Systems Polska w zakładce kontakt.

22. Jaka jest cena maszyny LG & CHI Color Master?

Dzięki poziomowi zaawansowania, jaki osiągnęła maszyna fryzjerska CHI, cena regularna wynosi 37 500 zł brutto. Obecnie możliwe jest zakupienie urządzenia w cenie 28 290,00 zł brutto. Dodatkowo przy zakupie maszyny do salonu dostarczone zostaną darmowe produkty o łącznej wartości 10 753,19 zł brutto, w tym:

 • 60 kanistrów z pigmentami o łącznej wartości 8 339,40 zł,
 • 20 kanistrów z aktywatorami 40 vol i 0 vol o łącznej wartości 799,80 zł,
 • 2 x digital mixer o łącznej wartości 350,00 zł,
 • 2 x szampon CHI Infra o łącznej wartości 180,00 zł,
 • 2 x CHI Color Lock Treatment o łącznej wartości 194,00 zł,
 • 1 x rozjaśniacz CHI Bleach & Shine Lightener o wartości 190,00 zł,
 • 1x karta kolorów o wartości 199,99 zł,
 • 1 x CHI Bond & Seal o wartości 59,00 zł,
 • 10 x tajemnicze mieszadło o łącznej wartości 233,00 zł,
 • 10 x miseczka o łącznej wartości 210,00 zł.

23. Co wpływa na cenę maszyny LG & CHI Color Master?

Cena maszyny wynika przede wszystkim z poziomu jej zaawansowania. Dzięki szerokim możliwościom, niezwykle cichej pracy i eleganckiemu wyglądowi, sprawdzi się ona w każdym salonie fryzjerskim, dostarczając rozwiązań ułatwiających i usprawniających przebieg zabiegów koloryzacji. Color Master to innowacyjna maszyna fryzjerska CHI. Cena urządzenia jest dostosowana do poziomu technologicznych rozwiązań, które zostały w nim zastosowane.

24. Ile warte są gratisy dołączane do zamówienia maszyny?

Dołączone gratisy mają łączną wartość 10 753,19 zł brutto. Gratisy obejmują:

 • 60 kanistrów z pigmentami o łącznej wartości 8 339,40 zł,
 • 20 kanistrów z aktywatorami 40 vol i 0 vol o łącznej wartości 799,80 zł,
 • 2 x digital mixer o łącznej wartości 350,00 zł,
 • 2 x szampon CHI Infra o łącznej wartości 180,00 zł,
 • 2 x CHI Color Lock Treatment o łącznej wartości 194,00 zł,
 • 1 x rozjaśniacz CHI Bleach & Shine Lightener o wartości 190,00 zł,
 • 1x karta kolorów o wartości 199,99 zł,
 • 1 x CHI Bond & Seal o wartości 59,00 zł,
 • 10 x tajemnicze mieszadło o łącznej wartości 233,00 zł,
 • 10 x miseczka o łącznej wartości 210,00 zł.

25. Jakie są opcje finansowania urządzenia LG & CHI Color Master?

Maszynę fryzjerska CHI można zakupić opłacając ją w całości z góry lub na podstawie umowy leasingowej.

Udostępnij:

Więcej wpisów

CHI Lava Pro

CHI Lava Pro Dryer – suszarka nowej generacji

Twoje włosy wymagają szczególnej uwagi podczas stylizacji? A może szukasz profesjonalnej suszarki na prezent? CHI Lava Pro to innowacyjny i uniwersalny produkt, który świetnie sprawdzi się w codziennym użyciu zarówno do suszenia, jak i pielęgnacji włosów. Łączy zalety najnowszych technologii i wiedzy trychologicznej, by kompleksowo wspierać zdrowie włosów i skalpu podczas suszenia. Niezwykłe zalety lawy wulkanicznej Suszarka CHI Lava Pro

jonizacja w suszarce

Czym jest i jak działa jonizacja w suszarce?

Głównym zadaniem suszarki do włosów jest wysuszenie nawet bardzo długich i gęstych kosmyków w ekspresowym tempie, w maksymalnie kilkanaście minut. Dobrej klasy suszarka to prawdziwy must have dla każdego stylisty fryzur oraz każdej włosomaniaczki. Co to znaczy suszarka z jonizacją i sprawdź dlaczego warto po nią sięgnąć? Co to jest jonizacja w suszarkach? Możesz zastanawiać się czym jest jonizacja w

chi vibes

Moc kolorów od CHI Vibes – poznaj niezawodne narzędzia do stylizacji

Dbanie o włosy warto rozpocząć już w młodym wieku, by w późniejszych latach nie zmagać się ze zniszczonymi, przesuszonymi kosmykami. Choć może się to wydawać sporym wyzwaniem dla zabieganych, młodych ludzi, marka CHI postanowiła wyjść im naprzeciw i stworzyła kolorową, łatwą w użyciu i bezpieczną serię kosmetyków oraz narzędzi do pielęgnacji włosów. CHI Vibes to linia wysokiej jakości, profesjonalnych produktów

Biosilk Volumizing Therapy

Biosilk Volumizing Therapy – kultowa seria zwiększająca objętość

Jeśli zmagasz się z cienkimi, oklapniętymi włosami i marzysz o dodaniu im objętości, koniecznie wypróbuj kultową serię Biosilk Volumizing Therapy, składającą się z produktów zwiększających objętość włosów i wspierających utrzymanie ich zdrowego wyglądu. Dzięki zawartości protein ryżu i jedwabiu dogłębnie odbudowują oraz regenerują włosy od wewnątrz, wzmacniając ich strukturę i naturalną odporność na uszkodzenia. Specjalnie opracowany składnik – Hair Volume

Wyślij nam wiadomość